İletişim

Rize Avukat

Rize Avukat Yusuf İslam Balcı’nın ofisi Rize’nin tam göbeğinde

Kuyumcular Sk. Kutlu Han Kat: 3 No: 402 Merkez/RİZE

Cep: 05343318404
Ofis: 04642177002

Bir Sorunuz Mu Var?

Aşağıda sıkça sorulan bazı soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Kanunlarımız avukat tutmayı zorunlu kılmamıştır fakat hukuki incelikler, usul işlemleri ve davanın esasının çözümlenmesi bir avukat ile yapılması tavsiye edilir. Aksi halde bugün kaçtığınız maddi yükler yarın size daha büyük zararlara neden olabilir. Bu nedenle bir avukatla çalışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Zannedilenin aksine avukatların bir alan seçme zorunluluğu yoktur. Fakat avukatın kendisi veya müvekkillerin yoğunluğuna göre belli bir alanda uzmanlaşma mümkündür. Rize’de ise belli bir alanda uzmanlaşmak çok zordur. Dava yoğunluğu fazla olmadığından çok çeşitli davalara bakıyoruz.

Davanın türüne göre değişmekle beraber ilk derece mahkemelerinde davalar 6 aydan 2 yıla kadar sürebilmektedir. Fakat istinaf ve temyiz yollarından dolayı davanın tamamıyla bitmesi uzun yıllar alabilir.

Nerede olursanız olun görüşmemizi telefonla veya Whatsapp aracılığıyla yapabiliriz. İhtiyacımız olan belgeleri ve vekaletnameyi bize göndermeniz yeterli. Davanızı uzaktan da yürütebiliriz.

Davanın türüne göre masraflar değişmektedir. Keşif, bilirkişi gibi masrafların olması halinde maliyetler oldukça yukarıya çıkabilmektedir. Davanızın değeri de masrafları artıran diğer bir unsurdur. Dolayısıyla davanızın türüne göre mahkeme masrafları 2000 ₺’den başlamaktadır. Şu anda yalnızca dava açmak dahi yaklaşık 1000 ₺ masraf gerektirmektedir.

Avukatlık ücreti dava türüne, harcanacak zamana ve emeğe göre değişmektedir. Bazı davalar sabit ücret üzerinden görülür. Bazıları ise yüzdelik olarak görülebilir. Bu konuda detaylı bilgi için mutlaka konuşmamız gerekir. Yalnız şunu unutmayın: Ucuz iş pahalıya patlar!