Rize Boşanma Avukatı

Bu yazımızda Rize boşanma avukatı hakkında bilgileri paylaşacağız ve aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Vereceğimiz bilgilerle Rize boşanma avukatına ihtiyacınız olup olmadığını anlatacağız. Kendi olayınızla ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Rize’de Boşanma Avukatı Tutmak Zorunlu Mu?


Son zamanlarda eşlerin, evlilik birliği sarsılması, aldatma, terk ve şiddetten dolayı boşanma oranında ciddi bir artış olmakta ve evlenme oranları azalmaktadır. Evlilikte sorunlara dayanarak, birlikte boşanma davanızı açabiliriz. İlk önce bilinmelidir ki; mahkemelerde avukatınızın olması zorunlu değildir ve aile mahkemelerinde herkes kendi hakkını en iyi boşanma avukatı dahi olmaksızın arayabilir. Rize boşanma avukatlarını araştırabilir ve aile mahkemesi avukatı bulabilir, bir avukat ile kendinizi temsil ettirebilirsiniz.

İnternetten veya herhangi bir yerden alınan dilekçelerle bir aşamaya kadar davayı yürütülebilirsiniz fakat hem hukuki açıdan maddi ve manevi kaybın olmaması hem de bu süreci rahat atlatabilmek için boşanma davasının avukat aracılığıyla yürütülmesini tavsiye ediyoruz. Hukuku ve dava sürecini, dilekçe aşamasını, delillerin toplanması ve değerlendirilmesini hukuka uygun yürütmek için Rize boşanma avukatı olarak yanınızdayız.

Boşanma avukatım olmazsa ne olur?

Ne yazık ki avukatlar olmaksızın boşanma veya mal rejimi tasfiyesi talebiyle açılan davalarda kişilerin, geri dönüşü olmayan hatalar yaptığını görmekteyiz. Yapılan büyük hatalar nedeniyle kişi, yeniden dava açma hakkını kaybedecek, geri dönüşü olmayan hak kayıplarına uğrayacaktır. Yüksek derecede önemli olan boşanma davası konusunda Rize boşanma avukatı Yusuf İslam Balcı’ya danışabilirsiniz.

Türk Medeni Kanunu, mal paylaşımının nasıl yapılacağı, hangi boşanma sebebine dayanılarak davanın açılacağı, hangi delillerin (WhatsApp, SMS, video, fotoğraf, fatura gibi) ve delillerin ne zaman sunulacağı gibi konuları düzenlemiştir. Boşanma davalarına hakim olan bir boşanma avukatı olarak davanızı hak kaybına uğramadan yürütebiliriz. Ek olarak evden taşınmada kimin ne hakkı olduğu, maddi ve manevi zararın karşı taraftan tazmininin nasıl sağlanacağı ve yaşanan olayların nasıl değerlendirileceği konusunda sizi bilgilendiriyoruz.

Unutmamalıdır ki; kendi araştırmalarına dayanarak boşanma davası açan veya kendisine karşı açılmış boşanma davasına cevap veren tarafın hatalı ve eksik hamleler yaparak davayı kaybetmesi kuvvetle muhtemeldir. Örnek vermek gerekirse; malların paylaşılmasına ilişkin talepte, evlilik öncesi edinilmiş mallarda diğer tarafın hakkı olup olmadığı, evlenme tarihinden sonra alınan malın borcunun henüz bitmemiş olması halinde diğer eşin ne kadar hakkı olduğu ve kusurlu olan eşin malların paylaşımında hak elde edip edemeyeceğine ilişkin bilgisi olmadan açılmaktadır. Bu durumda sadece kendi araştırmasıyla boşanma davasının açılması sonucu kişiler maddi ve manevi zararla birlikte büyük hak ve zaman kaybına uğradığından Rize boşanma avukatı ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Rize boşanma avukatı olarak, hukuki tecrübemiz ve bilgimizle boşanma davanızı daha etkin ve hukuka uygun şekilde sürdürebiliriz. Uzun vadede müvekkillerimizin menfaatlerini göze alıyor ve süreci takip ediyoruz.

Boşanma Davasında Bizim Rolümüz

Rize boşanma avukatı olarak dava sürecinde neler yaşayacağınızı size söylüyoruz. Hukuki olarak yapacağımız işlemleri aktarıyoruz. Dava masraflarının ne kadar olduğunu ve ne zaman ödemeniz gerektiğini bildiriyoruz. Boşanma davaları detay isteyen davalardandır. Davanızı titizlikle inceliyor ve takibini yapıyoruz. Her aşamada sizi bilgilendiriyor ve sorularınızı cevaplandırıyoruz.

Dava bittikten sonra da yanınızdayız. Dava sonunda kazandığımız hakları alabilmek için icra takibi başlatıyoruz. Karşı tarafın mal kaçırmasını ve parayı vermemesini engellemeye çalışıyoruz. Ek olarak karşı tarafın her hareketine karşı sizi hukuki açıdan koruyoruz. Hemen koruma kararı aldırıyor ve yanınızda oluyoruz.

Boşanma Davasının Açılması ve Takibi

Davacı da olsa davalı da olsa boşanma davasında sorumluluk gerekir. Boşanma davasının takibinin yapılması zordur. Tanık listelerinin verilmesi ve tanıklara doğru soru sorulması gerekir. Bir çok boşanma davası yürüttüğümüz için doğru soru sorma konusunda tecrübeliyiz. Sadece bizim tanıklarımıza değil karşı tarafın tanıklarına da doğru soruları soruyoruz. Eldeki delillerin nasıl kullanılması gerektiğini ve nasıl delil elde edeceğimizi biliyoruz.

Davanızın mutlaka takip edilmesi gerekmektedir. Mahkemenin isteklerini Rize boşanma avukatı olarak size hemen bildiriyoruz. Böylece hak kaybına uğramanızı engelliyoruz. Delillerin elde edilmesinde hukuka uygunluğunu araştırıyoruz. Böylece delillerimizi daha etkili biçimde kullanmayı sağlıyoruz.

Rize Boşanma Davası Avukat Ücretleri Ne Kadar?

Avukat ücretleri konusunda çok fazla soru alıyoruz. İnsanlar avukat ücretlerinin fazla olduğu düşünürler. Fakat yıllarca sürecek bir dava için istenen ücret aslında fazla değildir. Harcadığımız emeğe ve mesaiye karşılık istenen ücretin fazla olmadığını düşünüyoruz. Ek olarak davanın anlaşmalı ve çekişmeli olması ücreti değiştirmektedir. Davanın zorluğu ve harcayacağımız zamana göre ücretimiz değişiyor. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tıkla İletişime Geç

Avukatınızı hemen aramak veya Whatsapp üzerinden mesaj göndermek için tıklayın.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir