Rize Miras Davası Avukatı

Bu yazımızda Rize miras davası avukatı hakkında bilgileri paylaşacağız ve aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Vereceğimiz bilgilerle Rize miras avukatına ihtiyacınız olup olmadığını anlatacağız. Kendi olayınızla ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Rize’de Miras Davası Avukatı Tutmak Zorunlu Mu?


Miras bilindiği üzere ölen kişiden geriye kalan borç, alacak, hak, taşınır ve taşınmaz malların tamamı olarak tanımlanabilir. Bilinenin aksine miras bırakanın sadece malları ve alacakları değil borçları da mirasçılarına kalır. Eğer mirasçılar mirası reddetmezse borçlar mirasçıların üzerine kalacaktır. Mirasçılar muristen yani ölen kişiden geriye kalan malları intikal ettirir veya kullanır özetle miras malına karışırsa mirası reddetme hakları kalmayacaktır. O yüzden ölümden sonra geriye kalan malların değerine göre borçları da göze alıp mirası kabul etmek gerekir. Rize miras davası avukatı Yusuf İslam Balcı miras malları, miras davaları ve miras hukuku alanında tecrübelidir. Mirasla ilgili sorularınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Miras davası denince akla ilk olarak anne ve babanın mal kaçırdığı için muris muvazaasına dayalı tapu iptal ve tescil davası gelmektedir. Anne ve babanın bir veya birkaç çocuğuna veya başka bir kişiye mallarını satmış gibi göstererek aslında hiç para almadan onlara bağışlaması halinde bu dava açılabilir. En sık rastlanan tapu davası çeşidi bu davadır. Bu dava muris vefat etmeden önce açılamaz. Dolayısıyla gelecekte yapılması gereken işler için Rize miras avukatı ile iletişime geçebilir veya benzer bir durumla karşı karşıyaysanız dava açmak için bize danışabilirsiniz.

Miras avukatım olmazsa ne olur?

Vatandaşlar avukata ihtiyaç duymadan tüm davaları kendileri açabilirler fakat sonuçları bir avukatın yürüttüğü dava ile aynı olmayacaktır. Nitekim işin uzmanı olan alanında bilgili bir avukat davanın ne zaman açılacağını, ne talep edileceğini ve delillerin nasıl kullanılması gerektiğini bilir. Örneğin mal kaçırdığı için baba ölmeden önce açılan tapu iptal ve tescil davası veya murisin ölümünden sonra 3 ay içinde açılmayan mirasın gerçek reddi davası vatandaşın yanlış, hatalı ve eksik açtığı davalara örnektir. Yapılan bu hatalar sizlere vakit, emek ve para kaybı olarak yansıyacaktır. Dolayısıyla açacağınız davada bizlerle çalışmanızı sizlere tavsiye ederiz.

Rize miras avukatı olarak vasiyetname, mal paylaşım sözleşmesi, mirastan feragat ve mirasçılıktan çıkarma gibi işlemler konusunda da yardıma ihtiyacınız varsa danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir, Rize miras davası avukatı Yusuf İslam Balcı ile iletişime geçebilirsiniz.

Rize miras avukatı olarak, hukuki tecrübemiz ve bilgimizle miras davanızı daha etkin ve hukuka uygun şekilde sürdürebiliriz. Uzun vadede müvekkillerimizin menfaatlerini göze alıyor ve davayı takip ediyoruz.

Miras Davasında Bizim Rolümüz

Rize’de bir çok avukat bulunmaktadır ve herkes Rize’nin en iyi avukatı kimse davasını ona vermek istemektedir. Bu talep vatandaş açısından haklıdır fakat ne yazık ki bu sorunun cevabı yoktur. En iyi avukat sizin güvendiğiniz, sorularınızı cevaplayan, ilgisini ve bilgisini gösterebilen ve profesyonel davranan avukattır.

Dava açmadan önce süreç içerisinde yaşanacakları, davanın ne zaman biteceğini, masrafların ne kadar olacağını ve emsal davaların ne yönde sonuçlandığını sizlere aktarıyor ve gelecekte olacaklara dair sizi aydınlatıyoruz. Böylece içiniz daha rahat ve güven içinde davayı sonuçlandırmış oluyoruz.

Miras Davalarının Açılması ve Takibi

Miras davalarında en büyük yaşanan sorun iradenin tespit edilmesidir. Daha açık olursak, malını devreden kişinin ne amaçla malını devrettiği önemlidir. Eğer muris malını devrederken aslında mal kaçırmak istiyorsa bu halde dava açılması halinde tapu bozulacaktır. Mal kaçırma iradesini gösteren bir çok kriter vardır ve bu kriterleri avukat ile beraber gün yüzüne çıkarmanız kuvvetle muhtemeldir. Davaların avukatla takibi halinde delillerin sunulması, tanıkların ne konuşacağı ve tanıklara sorulması gereken soruların ne olacağı ve emsal kararların mahkemeye sunulması çok daha etkin şekilde yapılacaktır.

Davanızın mutlaka takip edilmesi gerekmektedir. Mahkemenin isteklerini Rize miras avukatı olarak size hemen bildiriyoruz. Böylece hak kaybına uğramanızı engelliyoruz. Delillerin elde edilmesinde hukuka uygunluğunu araştırıyoruz. Böylece delillerimizi daha etkili biçimde kullanmayı sağlıyoruz.

Rize Miras Davası Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Avukat ücretleri konusunda çok fazla soru alıyoruz. İnsanlar avukat ücretlerinin fazla olduğu düşünürler. Fakat yıllarca sürecek bir dava için istenen ücret aslında fazla değildir. Harcayacağımız emeğe ve mesaiye karşılık ücreti belirliyoruz. Unutmayın davanın sonunda elde edeceğiniz sonuç avukata vereceğiniz paranın yanında göze gelmeyecektir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, Rize miras davası avukatı ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tıkla İletişime Geç

Avukatınızı hemen aramak veya Whatsapp üzerinden mesaj göndermek için tıklayın.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir