Rize Uyuşturucu Davası Avukatı

Rize uyuşturucu davası avukatı Türk Ceza Kanunu çerçevesinde düzenlenen maddelere göre müvekkillerine hizmet sunar. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda yer alan 188. maddede Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu ve 191. maddede Uyuşturucu Madde Kullanımı kapsamında bulunan davalara bakan kişi uyuşturucu avukatıdır.

Rize Uyuşturucu Davası Avukatı Kimdir?

Rize uyuşturucu davası avukatı uyuşturucu ile ilgili olan suçların kapsamında görülen davalarda hukuki olarak yardım eder. Süreç ile ilgili hukuki konularda yardım isteyen kişiler, avukatın sahip olduğu hukuk bilgisi ve tecrübeleri altında profesyonel destek alabilir. Gerçekleşen soruşturmaların hepsi adalet çatısı altında hakkaniyete uygun şekilde yürütülür. Avukat, hukuki olarak destek verdiği kişinin herhangi bir hak kaybı yaşamasının önüne geçmek için gerekli uygulamalarda bulunur.

Rize Uyuşturucu Davası Avukatı Nasıl Hizmet Verir?

Ceza Hukuku avukatları, Türk Ceza Kanunu’nda yer alan maddeler doğrultusunda başlatılmış olan soruşturmaların yani genel anlamı ile uyuşturucu suçları kapsamında bulunan yargılamaların hukuki süreçlere uygun şekilde yürütülmesini sağlar. Konu genelinde herhangi bir suç dosyası bulunması durumunda; detaylı bir çalışma başlatılır. Dosyası olan kişinin temsilini üstlenen avukat, müvekkilin yararına olacak delilleri inceler.

Deliller sonucunda ortaya çıkan verileriler doğrultusunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair verimli çalışmalar gerçekleştirir. Rize uyuşturucu davası avukatı genelinde bulunan bulguların incelenmesi ve müvekkilin hakkında olumlu kararlar alınmasını sağlayacak çalışmalarda bulunur. Sürecin ciddiyetinde olan avukat, hiçbir şekilde ihmal olmaması adına son derece dikkatli ve özenli şekilde çalışmalarını yürütür.

Rize Uyuşturucu Davası Avukatı Hangi Hizmetleri Verir?

Ceza Hukuku davalarında görev alan uyuşturucu davası avukatı Rize bölgesinde işini; 5237 sayılı kanunda bulunan 188. ve 191. maddeler kapsamında yürütür. Uyuşturucu madde ticareti ya da uyuşturucu madde kullanımı suçlarından dolayı davası bulunan kişiler, avukatlık hizmetlerinden faydalanabilir.  Kişilerin şu suçlamalar karşısında avukatlık hizmeti alması mümkündür;

  1. Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu Avukatı,
  2. Uyuşturucu Madde Kullanma Suçu Avukatı.

Uyuşturucu ya da uyarıcı maddelerin ruhsatsız şekilde üretilmesi, ithal ve ihraç edilmesi gibi suçlarda kişiler, yirmi ile otuz yıl arasında hapis cezasına tabi tutulur. Hapis cezası dışında iki bin ile yirmi bin gün arasında da adli para cezası ile cezalandırılabilir. Bu suçlar kapsamında gerçekleştirilen soruşturmalarda hukuki olarak yardım alınabilir. Uyuşturucu ya da uyarıcı maddeleri kullanmak için satıl alan, yanında bulunduran ve kullanan kişiler, iki ile beş yıl arasında hapis cezası alır. Uyuşturucu davası avukatı ücreti karşılığında bütün bu dosyalarda hizmet verir.

Rize Uyuşturucu Davası Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Uyuşturucu suçu davalarında görülen dosyalar için hukuki olarak destek almak isteyen kişiler, Ceza Hukuku konusunda tecrübe ve bilgi sahibi olan avukatlardan yardım alabilir. Dosyanın türü ve müvekkilin suçlu bulunduğu konulara göre avukatlık ücretleri net bir şekilde belirtilmez. Dosyanın avukat tarafından incelenmesi ve değerlendirilmesi sonucunda net bir fiyat alınabilir. Avukat dosyanın koşullarını belirledikten sonra, Türkiye Barolar Birliği tarafınca düzenlenmiş olan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde belirtilen ücretlerden daha az olmaması şartı ile bir fiyat belirlenebilir.

Avukat ile Çalışmak Neden Önemlidir?

Rize uyuşturucu avukatı müvekkilleri için gerekli çalışmalarda disiplinli şekilde bulunur. Kişiyi temsil eden ve hakkını savunan avukat, sahip olduğu hukuki bilgi çerçevesinde doğru bir yönerge oluşturabilir ve bu yolu takip eder. Dosyanın avukata teslim edilmesinin ardından çalışmalara başlanır, dosyanın nitelikli şekilde incelenmesinden sonra yargılama karşısında nasıl savunulmalarda bulunulabileceği konusunda deliller üzerinde çalışmalar yapılır. Türk Ceza Kanunu’nda yer alan suçlardan birisi olduğu için herhangi bir yargılama süreci olan kişilerin, uzman kişilerden yardım alması oldukça faydalıdır.

Tıkla İletişime Geç

Avukatınızı hemen aramak veya Whatsapp üzerinden mesaj göndermek için tıklayın.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir